Az év szupertanára a Telepi Suliban tanít
2020. október 06.
Nagy örömmel gratulálunk Dr. Lenhardtné Kwaysser Fatiménak, a Szentistvántelepi Általános Iskola tanítónőjének, aki több mint 46 700 szavazattal nyerte el „Az év szupertanára” országos díjat. Az idei versenyre olyan pedagógusok jelentkezését várták, akik nemcsak sikeresen alkalmazkodtak az újdonsült digitális oktatás kihívásaihoz, de lelkesedésükkel, kreativitásukkal, egyedi módszereikkel különlegessé, élvezetessé teszik az oktatást nap mint nap.
Idén negyedik éve valósult meg a legnépszerűbb tanárok versenye egy online életmódportál szervezésében, nagyobb áruházlánctól érkezett anyagi, tárgyi támogatással. 2020-ban minden eddiginél több nevezés érkezett, amelyek közül Dr. Lenhardtné Kwaysser Fatime kapta a legtöbb szavazatot.
A szentistvántelepi iskola népszerű tanítónője sokszínű oktatási módszereit a távoktatás idején is bátran, sikeresen alkalmazta: saját társasjátékkal lepte meg tanítványait, a kis diákokkal együtt népmesék nyomába eredtek, „napvisszaszámláló naptárat” használtak, sőt egy videósorozatban az ellopott Mona Lisát is elindultak megkeresni – közben pedig titkon a betűkkel ismerkedtek. Fatime a járványhelyzet idején találta ki és valósította meg profi szinten az egészségmegőrzést célzó társasjátékát az alsósai számára. Az alkotás folyamatát ő maga terápiaként élte meg: számára is megterhelő volt az otthonlét két kisgyermekével, de késő esténként szorgosan küldte kedves „oktató csomagjait” a diákok és szüleik számára. A „vírusalapú” társasjátékban a pontok mellett a gumikesztyűk és maszkok gyűjtése a cél, a tavasszal még szokatlannak számító társadalmi szigorításokkal gyűlhetett vagy éppen fogyhatott a játékban résztvevők muníciója. Szerencsekártyák is befolyásolták a játék menetét, amelyeken a gyerekek kis és tágabb közösségükre jellemző üzenetekkel találkoztak.
Fatime szerint a „gyerekek abból tanulnak a legjobban, ha hibázik egy pedagógus”. A tanítónő kifejtette: a gyerekek különböző képességekkel bírnak, az adott tantárgyban jeleskedő diákok pedig még jobban figyelnek, hogy hibázik-e, mikor hibázik a tanító néni. Fatime rá is szoktatta kisdiákjait, hogy „vadásszák” az általa vétett hibákat, hiszen nincsen ember, nincsen pedagógus, aki ne hibázna. Így Fatime osztályában, az 1/C-ben néha-néha helytelen szöveg, számsor kerül fel a táblára. Elsősei számára a lankadó figyelem legjobb gyógyírja bizony az, ha a nebulók észreveszik a (psszt…) szándékosan ejtett bakikat. E módszer segít kialakítani a kritikai gondolkozást a kisebbekben is, természetesen a tisztelet és a szükséges határok megtartása mellett.
Fatime számára a tanítás igazi hivatás, szerencsésnek vallja magát, hogy az egyik legértékesebb szakmában tevékenykedhet. 2003 óta oktat kicsiket, rögtön a diploma megszerzése után osztályt kapott, de angol nyelvet is tanított. A gyerekek által biztosított közeg igazán fontos számára, hiszen azonnali élményekkel szolgál, a szakmai, nevelési feladatok pedig emberi, szeretetteljes kapcsolatokkal egészülnek ki. Lenhardtné Kwaysser Fatime a támogató cég jóvoltából egy modern technikai eszközzel és értékes vásárlási utalvánnyal gazdagodott, s ami a legfontosabb: 1 millió forint értékben egészséges élelmiszereket nyert iskolája számára.
Ismételten gratulálunk, köszönjük a diákok, a szülők és a telepi iskolai közösség támogatását!
Vertse Zita
A Budakalászi Hírmondó szeptember-októberi lapszámát online itt olvashatják>>