Együtt reggeliztünk a gáton
2026. május 12.
Kerékpárral indult oviba, suliba, munkába Budakalász, mert ma reggel volt a Bringás reggeli.
Fél 6-tól 9-ig péksütemény, kolbász, paradicsom, kockasajt, gyümölcslé, tea és más reggeli finomságok várták a Barát-patak gátján azokat, akik bringára pattantak. Hiába lógott az eső lába, sokan indultak kicsivel előbb otthonról, hogy legyen idejük még egy-két falatra a gáton. Budakalászon kulcsfontosságú, hogy a településen belüli autózást minél nagyobb arányba váltsák fel altarnatív közlekedési módok, így a kerékpározás népszerűsítése érdekében a Kós Károly Művelődési Ház és Könyvtár munkatársai minden évben megrendezik a Bringás reggelit.














