Hétfő éjfélig meghosszabbították a hőségriadót
2025. július 04.
Hétfő éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriadót az országos Tisztifőorvos az ország egész területére. A tartós kánikulában továbbra is figyeljünk a megfelelő folyadékbevitelre, egymásra és a környezetünkre!
Július 7., péntek 24:00-ig meghosszabbították a másodfokú hőségriadót. Mivel a hőség az egészséges szervezetet is megviseli, ezért fokozott elővigyázatosságra van szükség ezekben a napokban:
- Aki teheti tartózkodjon klimatizált helyiségben vagy árnyas helyen, kerüljük a tűző napot, óvjuk bőrünket az erős sugárzástól.
- Biztosítsuk a fokozott folyadékbevitelt friss vízzel (ne cukros üdítőkkel), ha útra kelünk, mindig legyen nálunk megfelelő mennyiségű ivóvíz. Gondoljunk az állatokra, kertünk madaraira is, helyezzünk ki itatókat számukra.
- A legmelegebb órákban kerüljük a megterhelő fizikai munkát.
- Gyermekeket, házi kedvenceket NE hagyjunk az autóban árnyékban sem! Amennyiben gyermeket vagy állatot látunk a hőségben zárt autóban klíma és felügyelet nélkül, azonnal tárcsázzuk a 112-es segélyhívószámot!
- Strandolás során vízbemenetel előtt hűtsük le magunkat, felhevült testtel NE ugorjunk a vízbe!
- Kerüljük a szabadtéri tűzgyújtást, csak az arra kijelölt helyen szabad tüzet gyújtani akkor, ha meggyőződtünk róla, hogy nincs tűzgyújtási tilalom érvényben az adott helyen.
- Amennyiben szükségünk van rá, legyenek nálunk a sürgősségi gyógyszereink, hűtőben tárolva.
- Fordítsunk fokozott figyelmet a környezetünkben élő gyermekekre, idősekre, betegekre, akik nagyobb veszélynek vannak kitéve a kánikulában!

Budakalász közterületein található ivókutakról korábbi cikkünkben tájékozódhat.