Lezárulnak a nyári zöldfelületi munkák
2018. október 30.
Kora tavasztól késő őszig több hektárra terjedő területen nyírják a füvet az Önkormányzati zöldkarbantartók a város közterületein. Kiemelten kezelik a parkokat, az intézmények környékét és a kutyasétáltatót. A terepviszonyoktól függően dolgoznak kézi erővel, illetve nagyobb munkagépekkel egyaránt.
Eljött az ideje az idei utolsó fűnyírásnak, melyet géppel végeztek el most a kutyafuttatónál és végig a gáton. A nehezebben elérhető meredek felületen nagy könnyebbséget jelentett a munkagép hosszan kinyúló fűnyírókarja.
A következő időszak során legnagyobb hangsúlyt a falevelek gyűjtése kap majd, illetve a gallyazás, kátyúzás. A fűnyírás során használt munkagépeket téli tárolóhelyükre szállítják, elvégzik rajtuk az éves esetleges karbantartást, szervízelést, javításokat.