Wir begrüßen Sie auf der Webseite von Kalasch
Срдачно Вас поздрављамо на интернет страници града Калаза

2022. november 29. kedd | Taksony napja

Hírek

Megvédte magyar bajnoki címét Villám Lilla és Nagy-Szombathelyi Szandra a Lupa-tónál!

2022. augusztus 08.

Megvalósult az álom: megvédte magyar bajnoki címét a Villám Lilla, Nagy-Szombathelyi Szandra páros a strandröplabda országos bajnokság döntőjében! A Lupa Beachen megrendezett rangos viadalon a férfiaknál is a tavalyi győztes duó, azaz Hajós Artúr és Stréli Bence diadalmaskodott. A Budakalászhoz ezer szállal kötődő Villám Lilla másodszor lett ob-győztes.

A magyar strandröplabda legjobbjai mérték össze egymással a tudásukat az elmúlt hétvégén a budakalászi Lupa-tónál. Már szombaton is egymást érték az izgalmas mérkőzések, vasárnap aztán az elődöntők és a helyosztók következtek a sorban. A nőknél az egyik elődöntőben megismétlődött a gyenesdiási ob-forduló fináléja, és a szakemberek szerint ez egy előrehozott döntő volt a bajnoki címvédő Nagy-Szombathelyi Szandra és Villám Lilla, illetve a trónkövetelő Gubik Hanna és a 2020-as ob-győztes Vaida Beáta között. Az első szett nagy csatában lett a Vasas párosáé, aztán jött az egyenlítés és a döntő játszma, aminek a végét a címvédő bírta jobban. A másik ágon viszont bombameglepetés született: az előző napot is rosszul kezdő Vasvári Eszter és testvére, Zsófi ugyanis az első játszmában mindössze 10 pontot szerzett, és bár a másodikra már „felébredtek” a lányok, vezettek 18:15-re is, a mindössze 16 éves Kun Stefi és a még nála is egy évvel fiatalabb Szabó Annakét szettlabdát hárítva innen is fordított és bejutott pályafutásuk első felnőtt ob-fináléjába. Utóbbi, aki november végén ünnepli 16. születésnapját, minden idők legfiatalabb ob-döntőse lett.

A női bronzmeccsen helyenként már úgy tűnt, hogy magukhoz térnek a Vasvári testvérek, de végül Vaida és Gubik nem engedte ki a kezéből a sikert és megérdemelten nyerte meg a bronzcsatát. A női döntőben váratlant húzott a címvédő: nem Szabót, hanem Kunt kezdték el bombázni a nyitásokkal és ez bizony alaposan meglepte a két ifjút, akik így elég simán elvesztették az első szettet a hunvolley.hu beszámolója szerint. A másodikban már valamivel jobban tartották magukat, azonban végül így sem forgott veszélyben Vecsey Fanni „legfiatalabb bajnok” titulusa, aki két éve, 17 évesen és alig több mint egy hónaposan lett ob-győztes. Nem így Lutter Eszter ob-győzelmi rekordja, ugyanis hatodik sikerével Szombathelyi Szandi behozta őt az örökranglistán.

„Ebben a szezonban is volt egy hullámvölgyünk, de a döntőre összeálltunk, és elértük azt, amiért jöttünk – nyilatkozták a lányok a finálé után. –  Elsősorban mentálisan kellett felkészülnünk, hittel és önbizalommal ideállni, hogy meg tudjuk nyerni a tornát és vele a magyar bajnokságot. Az elődöntő megnyerése nagy lökést adott nekünk, a döntőben pedig sikerült végig kézben tartani az irányítást.”

Bár az országos bajnokság befejeződött, legjobb strandröplabdázóink még nem mehetnek szabadságra, mert ezen a héten, csütörtöktől vasárnapig, ugyancsak a Lupa Beachen rendezik az FIVB Futures-tornát 10 magyar páros részvételével.

Fotók: hunvolley.hu

MKB-PANNÓNIA STRANDRÖPLABDA ORSZÁGOS BAJNOKSÁG (LUPA BEACH)