Üdvözöljük Budakalász város weboldalán
Wir begrüßen Sie auf der Webseite von Kalasch
Срдачно Вас поздрављамо на интернет страници града Калаза

2024. december 10. kedd | Judit napja

Hírek

 

Önálló budakalászi gyülekezetet építenek az evangélikusok

2021. december 09.

Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke gyülekezetépítés szolgálatra iktatta be Győri János Sámuelt, aki Horváth-Hegyi Olivér szentendrei parókus lelkésszel közösen egy önálló budakalászi evangélikus gyülekezetet építenek. December 12-én, vasárnap délután öt órakor a budakalászi református templomban tartják az első közös alkalmat.

A Luther-rózsa az evangélikus egyház jelképe, eredetileg Luther Márton személyes jele volt.

December 12-én, vasárnap 17.00 órakor az első közös gyülekezeti találkozóval megkezdődik az önálló budakalászi evangélikus gyülekezet építése. Advent 3. vasárnapján a Kereszt utcai református templomba várják mindazokat, akik a jövőben a budakalászi evangélikus közösséghez szeretnének tartozni.

Egyszerű alkalmat szervezünk, ahol Advent 3. vasárnapján kinyílik előttünk egy nem mindennapi világ, ahol Budakalász evangélikusai testvérre, közösségre, de leginkább a Megváltóra találhatnak – fogalmazott Horváth-Hegyi Olivér szentendrei evangélikus parókus lelkész, aki Győri János Sámuel lelkésszel közösen építi a budakalászi-pomázi-csobánkai gyülekezetet.

A Magyarországi Evangélikus Egyház ma a harmadik legnagyobb történelmi egyház hazánkban. Az evangélikusság hitbeli alapjai a bibliai időkig nyúlnak vissza, hitük középpontjában az evangéliumok üzenete áll. Történetük immár több mint ötszáz évre nyúlik vissza. Luther Márton hitújító téziseivel 1517-ben a németországi Wittenbergben lépett a nyilvánosság elé: célja a középkori egyház megújítása, reformációja volt.

A 16. századi Magyarországon, főleg a németek által lakott városokban gyorsan terjedtek a lutheri eszmék.  A történelem viharai azonban az evangélikusokat sem kímélték, nemcsak az ellenreformáció, de többek között a trianoni békeszerződés és a kommunista diktatúra is erős nyomot hagytak közösségeiken. Az Evangélikus Egyház küldetése Isten igéjének hirdetése és közvetítése: a hit megélésére buzdítás, az elesettek és szükséget szenvedők támogatása és a keresztény értékek képviselete.