Péntektől mérséklődik, de marad a hőségriasztás
2024. július 18.
A jelenleg érvényben lévő III. fokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos péntektől II. fokúra mérsékli.
A II. fokú riasztás a Pest Vármegyei Kormányhivatal Szentendrei Járási Hivatal Népegészségügyi Osztályának jelenlegi tájékoztatása szerint július 21-e vasárnap 24:00-ig lesz érvényben.
- Aki teheti tartózkodjon klimatizált helyiségben vagy árnyas helyen, kerüljük a tűző napot, óvjuk bőrünket az erős sugárzástól.
- Biztosítsuk a fokozott folyadékbevitelt friss vízzel (ne cukros üdítőkkel), ha útra kelünk, mindig legyen nálunk megfelelő mennyiségű ivóvíz. Gondoljunk az állatokra, kertünk madaraira is, helyezzünk ki itatókat számukra.
- A legmelegebb órákban kerüljük a megterhelő fizikai munkát.
- Gyermekeket, házi kedvenceket NE hagyjunk az autóban árnyékban sem! Amennyiben gyermeket vagy állatot látunk a hőségben zárt autóban klíma és felügyelet nélkül, azonnal tárcsázzuk a 112-es segélyhívószámot!
- Strandolás során vízbemenetel előtt hűtsük le magunkat, felhevült testtel NE ugorjunk a vízbe!
- Kerüljük a szabadtéri tűzgyújtást, jelenleg az egész országban tűzgyújtási tilalom van érvényben.
- Amennyiben szükségünk van rá, legyenek nálunk a sürgősségi gyógyszereink, hűtőben tárolva.
- Fordítsunk fokozott figyelmet a környezetünkben élő gyermekekre, idősekre, betegekre, akik nagyobb veszélynek vannak kitéve a kánikulában!