Üdvözöljük Budakalász város weboldalán
Wir begrüßen Sie auf der Webseite von Kalasch
Срдачно Вас поздрављамо на интернет страници града Калаза

2021. október 15. péntek | Teréz napja

Hírek

 

Sétálj Budakalászon! – Részletes program térképpel

2021. szeptember 03.

Városnapi ismerkedés szombaton a településsel 10 és 18.00 óra között 11 helyszínen közel 100 programmal.

2021. szeptember 4. szombat

Helyszínek:

Hollók völgye (Holló völgy)

10:00-18.00 óra íjászat

11:00 óra „Gabonaételek jelene és múltja” ismeretterjesztő előadás

12:00 órától ebéd: lestyányos zöldséges köleskása

13:00 óra Természetjáró kör – geológiai kisokos, Gerstenkorn András előadása

14:00 óra tárlatvezetés a jurtában

16:00 óra „Gabonaételek jelene és múltja” ismeretterjesztő előadás

 

Szerb Udvar (Szerb templom és kertje)

10:30-11:00-ig tánctanítás

11:00-13.00 óra Író-olvasó találkozó Milosevits Péterrel

13:00-tól ételkóstoló

14:00-14:30-ig táncbemutató, utána közös tánc a közönséggel

15:00-15:30-ig tánctanítás, táncház

16:00-16:30 táncbemutató, utána közös tánc a közönséggel

17:00-17:30-ig tánctanítás, táncház

Délután folyamatosan élő zene a Ruzmarin FolkeStars zenekarral.

 

Apróságok földje (Művelődési ház kertje)

10:00-18.00 óra

Kalandpark: Óriás csúszda, hajós légvár, élő teke, rodeó bika, óriás csocsó – hátsó udvar

Pedálos gokart pálya, közlekedési ügyességi pálya, lábbusz/Pedibus ismertető– parkoló

LEGO játszóház – bálterem

– Vegyes DUPLO játszóház

– Kocka játszóház

– 2 irányítható járműkör

– legos rajzoló

– Ninjago versenypályák

Hátsó udvar

Kézműves foglalkozások

Arc és hennafestés

Grill terasz, kürtöskalács, vattacukor

Mentáskert színpad:

19:00 óra Aurevoir koncert

20:30 óra utcabál a Madarak zenekarral I.
Az utcabált dr. Göbl Richárd polgármester úr nyitja meg 20.30-kor.

21:15 óra Mare Temporis tűzzsonglőr show

21:35 óra utcabál a Madarak zenekarral II.

 

“Képviselőfánkozó” (Önkormányzat udvara)

10:00-18:00 óra

“Képviselőfánkozó” – kávé- és teasarok a képviselőkkel, képviselőfánkokkal

Kávézzon-fánkozzon együtt a képviselőkkel a szombati Városnapon! cikkünkből tájékozódhatnak, hogy melyik képviselővel, mikor lehet beszélgetni.

Mesterségek udvara – kézműves bemutatók, foglalkozások

Mesterség bemutatók:

nemezelés – Kerekes Pálma

szövés -Dániel Réka, Sárospataki Miklós

fazekasság – Princzné Bérczi Krisztina, Sáfár Viki

bőrmívesség – Sáfár Benedek, Adrejszki Katalin

hímzés, csipke – Sárospatakiné Fazekas Judit, Horváth Éva

gyöngyfűzés – Tóth Márta, Sári Dia

bútorfestés – Székely Csilla

tészta készítés – Fehér Ilonka

Foglalkozások:

pólófestés, gyertya díszítés, kötélverés, virágszőnyeg szövés, agyagozás

15:00 órától Iványi Gáspár gitármuzsika

 

Vízcseppliget (Omszk park)

14:00-15:00 óra Tizenegyesrúgó bajnokság a BMSE szervezésében

16:30 óra BMSE-FÉMALK DUNAVARSÁNY Pest Megyei I. osztályú felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés. Belépés díjtalan!

 

Lélekcsarnok (Szentistvántelepi templom udvara-Szent Imre Közösségi Ház)

10.00 óra Zeneiskola Gitárzenekara

11:00 óra Szent Anna Kórus

12:00 óra Zeneiskola ének és hegedű tanszakának előadása

13:00 óra Citerás, népi énekes és tamburás növendékek koncertje

14:00 óra Zeneiskola tanárainak templomi koncertje

16:00 óra Petrás Mária koncertje, km: Kiss Krisztián kobzos, Nyíri László hegedű

 

Krónikaudvar (Református templom és kertje)

10:00 óra Református templom és közösség bemutatása, kézműves programok.

 

Emlékzugoly (Sváb tájház, Schmidt-ház udvara)

11:00 óra Lustige Schwaben köszöntő dallamok

12:00 óra Sváb falatok, kostoló

13:00 óra Kamp Kapelle

14:00 óra Sváb táncház az Alpenrose vezetésével

15:00 óra Dósa Attila harmónika dallamok

16:00 óra Sváb táncház az Alpenrose vezetésével

17:00 óra Lustige Schwaben búcsúzó dallamok

 

Dunaszem (Lupa sziget-Dunakalász) Lupanap a Lupa Egyesület szervezésében

10:00-12:00 óra Regatta, nevezés 09:00 órától (Platán sor 33.)

10:00 óra Közösségi festés Külüs László vezetésével

10:00 Lupai helytörténeti séta Csillag Péterrel és Dezső Andrással, indulás Diós büfé elől

12:00.14:00 óra Ki mit főz? – főzőverseny

12:30 óra Pejtsik Anna Projekt, utána Regatta eredményhirdetés

15:00 óra Lupai helytörténeti séta Csillag Péterrel és Dezső Andrással, indulás Diós büfé elől

15:00 – 19:00 óra Tollas verseny a focipályán

19:30 óra Tollas verseny eredményhirdetés és tombola sorsolás

20:00-21:30 óra Esti kertmozi – Macskafogó 2.

21:30-24:00 óra Nyárbúcsúztató táncmulatság – DJ Mezősimán

 

Tüneményes Veteményes (Kalászi Közösségi Kertek Egyesület, Klisovác utca – Feszület

10:00 – 12:00 óra – Tízórai – Kóstolók, édes és sós sütemények, finomságok a kert terményeiből

11:00 – 11:30 óra: Bemutatkozik az egyesület – Előadás a Közösségi Kertről, céljaikról, csatlakozási lehetőségekről

14:00 – 14:30 óra: Bemutatkozik az egyesület – Előadás a Közösségi Kertről, céljaikról, csatlakozási lehetőségekről

15:00 – 17:00 óra – Uzsonna – Kóstolók, édes és sós sütemények, finomságok a kert terményeiből

17:00 – 17:30 óra: Bemutatkozik az egyesület – Előadás a Közösségi Kertről, céljaikról, csatlakozási lehetőségekről

10:00 – 18.00 óra Állandó programok kicsiknek és nagyoknak:

Karikadobó verseny

Célba dobás

Labda egyensúlyozás

Zöldség színező

Homokvár építés

Veteményes kvíz

Kézműves foglalkozások (kavics festés, zöldség gyurma, papírzöldség készítés)

Gazdálkodó kvíz

Zsákban futás

Fűszer felismerő teszt

Talicska rally

Meglepetés ajándékok!

 

Szárnyak ligete (Budai úti templom kertje)

10:00-12:00 óra Madárbarát kert bemutatása

10:00 órától madáretető készítés a Gólyafészek Alkotóműhely vezetésével

12:30 óra Méhes Imre Kórus (Budakalászi Kórus)

 

A térkép pdf formátumban itt letölthető.