Szivattyúzás, a homok és a homokzsákok visszagyűjtése
2024. szeptember 27.
Ma délután a Duna-parton megkezdődött az elöntött területeken rekedt hatalmas mennyiségű víz kiszivattyúzása. A vízügyes szakemberek napközben a kerékpárúton át juttatják vissza a vizet a Duna medrébe. Az árvízi felkészüléskor kapott homokot és homokzsákokat szombaton és vasárnap lehet az átvétel helyén leadni.
Szombaton és vasárnap 10.00 és 19.00 óra között a Lupaszigeti út és a Gát utca találkozásánál lehet visszaadni az árvízi védekezéshez kapott homokzsákokat, homokot. A fel nem felhasznált, árvízzel nem érintkezett homokkal és zsákokkal nincs teendő, később bármire hasznosítható. Az árvízzel érintkezett homokzsákok esetén a zsákok száradást követően csak hulladék, építési törmelék gyűjtésére használhatók, élelmiszert nem lehet tartani bennük. A nedves homokot szét kell teríteni, száradás után építkezéshez még felhasználható, de például játszótéri homokozóhoz már tilos. A szennyvízzel átitatott homokzsákok esetében a zsákok veszélyes hulladékként kezelendők, a homokot pedig szemétlerakóban lehet csak szétteríteni.
Lomtalanítás
Az árvíz következtében keletkezett lomok elszállításához kérjük, vegyék fel a kapcsolatot a szolgáltatóval. A házhoz érkező lomtalanítást az info@mohubudapest.hu címen; illetve a +36 1 700 7000 telefonszámon lehet intézni. Októberben és novemberben a korábban tervezett kapacitás dupláját állítja üzembe az FKF Zrt., hogy ki tudja szolgálni a megnövekedett igényeket.
Munkába álltak a nagyteljesítményű szivattyúk
Az elöntött területeken visszamaradt hatalmas mennyiségű vizet kizárólag a vízügyesek nagyteljesítményű szivattyúival lehet hatékonyan eltávolítani, az Önkormányzat erről már meg is állapodott az Országos Vízügyi Főigazgatósággal. A Duna-parti pincék szivattyúzásához a KÖTE és a pomázi önkéntes tűzoltóktól kérhető segítség.
Kerékpárosok, gyalogosok figyelem! Az Eurovelo6 kerékpáros útvonal budakalászi szakasza és ártéri erdő továbbra is le van zárva. A szivattyúzáshoz használt tömlők több napon át keresztezni fogják az utat, ezért a bringások a gátat vagy a 11-es út melletti útvonalat vegyék igénybe. Az erdei szakasz még víz alatt áll. A partmenti erdőben a felázott talajban instabillá, balesetveszélyessé váltak a fák, az eleve ferde törzsű fák fokozott balesetveszélyt jelentenek!
A munkálatok befejezéséig minden érintett türelmét és megértését kérjük!