Sérült férfin segített a szolgálaton kívüli rendész
2026. június 15.
Múlt csütörtökön késő este egy szolgálaton kívüli rendész földön fekvő, vérző férfihez hívott mentőt és gondoskodott arról, hogy az érintett budakalászi járdaszakaszt az eset után újra biztonságosan és tiszta körülmények között használhassák a járókelők.
Június 10-én negyed tizenegy előtt pár perccel Budakalász egyik közterületén a budakalászi városrendészet szolgálaton kívüli tagja egy önerejéből felállni képtelen, vérző férfira lett figyelmes. A rendész azonnal a sérült segítségére sietett. Mivel a férfi állapota orvosi ellátást igényelt, a rendész értesítette a mentőszolgálatot. A mentők húsz perccel később megérkeztek a helyszínre és további szakellátás céljából kórházba szállították. Az eset után a helyszínen jelentős szennyeződés maradt, ezért a pénteki szolgálatkezdéskor azonnal értesítették a városgondnokot. A városüzemeltetés haladéktalanul intézkedett az érintett járdaszakasz alapos takarításáról és fertőtlenítéséről, így a lakosság már a pénteki nap folyamán újra biztonságosan és tiszta körülmények között használhatta az utcát.








